پنج شنبه-اول ابان ماه1399-ترویج گردشگری روستایی

به نام خدا

ترویج گردشگری روستایی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بکوجا (بسیج کارآفرینی و جهاد اقتصادی)، پانزدهمین جلسه ترویج گردشگری روستایی از ساعت 16:30 روز چهارشنبه مورخ 1399/07/30  با حضور آقایان سید علی لطفی زاده موسس بکوجا، سعید عسگری و خانم ها فاطمه فکری مشاورین حوزه گردشگری بکوجا و فرشته لاله  به صورت ویدیویی برگزار شد.


  
سید علی لطفی زاده
سعید عسگری

دکتر فاطمه فکری

فرشته لاله
سیدعلی لطفی زاده
سعید عسگری
فاطمه فکری
فرشته لاله


ضرورت تفکیک وظایف سیاست گذاری از حیطه اجرایی در حوزه ترویج گردشگری بکوجا

براساس این گزارش لطفی زاده موسس بکوجا با تشریح ماهیت فعالیت های بسیج کارآفرینی و جهاد اقتصادی و تاکید بر غیر انتفاعی بودن این فعالیت ها، ارائه خدمات پیشنهادی توسط آقای عسگری را مستلزم تشکیل گروهی اجرایی و تمام وقت دانست و لازمه استمرار فعالیت آن را خودگردانی آن عنوان نمود. لطفی زاده با تاکید بر ضرورت تهیه مدل اقتصادی برای فعالیت اجرایی در حوزه گردشگری از حاضرین در جلسه خواست تا برای شکل گیری عملیاتی این فعالیت، افراد مورد نظرشان را معرفی نمایند. لطفی زاده گفت که در بکوجا تنها در حوزه سیاست گذاری فعالیت های گردشگری صحبت خواهد شد ولی کارهای اجرایی بایستی در مجموعه دیگری انجام شود که آن مجموعه به خطوط قرمز و سیاست های بکوجا پایبند باشد.

در این جلسه علاوه بر تاکید بر اجرای تعهدات و مقررات جلسات قبل که در ادامه ذکر شده است، مقرر شد مباحث اجرایی ترویج گردشگری بکوجا به صورت مجزا از این اتاق فکر  برگزار گردد.


بکوجا: ترویج گردشگری روستایی


اقدامات و مقرراتی که در این جلسه موسس بکوجا تاکید بر انجام هرچه سریعتر آن نمودند:

1- انتخاب افراد واجد شرایط و فعال در گردشگری در روستاها به عنوان نمایندگان بکوجا

بر اساس این گزارش، بحث و گفتگو پیرامون جلب همکاری افرادی که به صورت خودجوش در برخی از روستاها فعالیت‌های مرتبط با گردشگری انجام می‌دهند به عنوان نمایندگان بکوجا در موضوع ترویج گردشگری روستایی در این جلسه نیز ادامه یافت و در ادامه مقرر شد، همانند قبل شماره تماس افراد شناسایی شده که مایل به همکاری هستند حداکثر توسط خانم فکری در گروه واتس اپی ارائه شود تا پس از ارسال پیامک از طرف بکوجا برای آنان، از طرف آقای عسگری با ایشان تماس تلفنی برقرار و نتیجه در جلسه بعدی ارائه شود.

همچنین مقرر شد تا آقای عسگری متن مورد نظر برای ارسال پیامک به  نمایندگان بکوجا در حوزه گردشگری روستایی را تا فردا پنجشنبه مورخ1399/08/01 ارسال نمایند.

2-شناسایی مهمترین اقدامات در حوزه گردشگری

در ادامه جلسه لطفی زاده بار دیگر بر ضرورت تعیین مهمترین اقدامات مورد انتظار در حوزه میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی در چهار سال آینده تاکید و از عدم ارائه مطالب توسط خانم فکری گلایه نمود و مقرر شد خانم فکری متن نهایی خود را حداکثر تا روز جمعه مورخ 1399/08/02 در گروه ارسال نمایند.


بکوجا: ترویج گردشگری روستایی


3-ضرورت شناسایی افراد مناسب برای اجرای طرح‌ها در کنار تهیه طرح ها و برنامه‌ها

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بکوجا، همانند دو جلسه قبل، ضرورت وجود افراد جهادی، انقلابی، متخصص، با تجربه، با انگیزه، شجاع و جسور برای اجرای برنامه های تحول آفرین در حوزه گردشگری از دیگر مطالب مطرح شده در این جلسه بود. لطفی‌زاده با انتقاد از عدم انجام تعهدات برخی از اعضاء جلسه خواستار شناسایی و معرفی افرادی که قادر به اجرای برنامه‌های پیشنهادی برای توسعه گردشگری در کشور می باشند، به موازات تهیه برنامه ها و شبکه‌سازی شد.


-اخبار مرتبط:

 -مقالات مرتبط:
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالبی که شاید برایتان جالب باشد

پنجشنبه-30دی1400-گزارش تصویری
چهارشنبه-29دی1400-گزارش تصویری.
شنبه-11دی1400-سایت بکوجا.
شنبه-4دی 1400- سایت بکوجا.