پنجشنبه-7بهمن1400-معرفی خانم زهره ریاضی به عنوان نماینده بکوجا در شهرستان بابل در موضوع استعدادسنجی.

به نام خدا

معرفی خانم زهره ریاضی به عنوان نماینده بکوجا در شهرستان بابل در موضوع استعدادسنجی

پنجشنبه 1400/11/07

 

روابط عمومی و امور بین الملل بسیج کارآفرینی و جهاد اقتصادی (بکوجا) از معرفی زهره ریاضی به عنوان نماینده بکوجا در شهرستان بابل در موضوع استعدادسنجی خبر داد.

براساس این گزارش سیدعلی لطفی زاده موسس بکوجا با حضور در ادارات آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان بابل، زهره ریاضی را به عنوان نماینده بکوجا در موضوع استعدادسنجی در این شهرستان معرفی کرد. در این دیدارها علاوه بر مهندس لطفی زاده، غلامحسین رضایی مسئول هماهنگی اقتصادی بکوجا، صدیقه خیرخواهان نماینده بکوجا در استان مازندران در موضوع استعدادیابی، مهدی جایمند مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابل، جعفر عمرانی مدیر بهزیستی شهرستان بابل و نیز شهربانوپورباباگل معاون پیشگیری بهزیستی این شهرستان حضور داشتند.

سیدعلی لطفی زاده- موسس بکوجا
غلامحسین رضایی- همکار افتخاری بکوجا
صدیقه خیرخواهان- نماینده استعدادسنجی مازندران
جعفر عمرانی- همکار افتخاری استعدادسنجی بکوجا بابل
مهدی جایمند -همکار بکوجا در بهزیستی بابل
 سیدعلی لطفی زاده  غلامحسین رضایی صدیقه خیرخواهانجعفر عمرانیمهدی جایمند 
                                                                            

لطفی زاده در این دیدارها با بیان اینکه هدف اصلی بسیج کارآفرینی و جهاد اقتصادی (بکوجا) بهبود وضعیت اقتصادی ایران با تکیه بر استفاده از دانش و فناوری در تولید و بهبود بهره وری می باشد، به بهبود بهره وری در تولید برنج و دام سبک به عنوان اهداف اصلی بکوجا در استان مازندران اشاره کرد و گفت: با بررسی وضعیت واحدهای تولیدی متوجه ضرورت افزایش بهره وری در نیروی انسانی شاغل در فعالیت های تولیدی به عنوان پیش نیاز دستیابی به اهداف اقتصادی خود شده ایم و به همین منظور استعدادسنجی از مردم استان و کمک به شناخت آنان از استعدادها، توانمندی ها، علایق و محدودیت هایشان را در دستور کار قرار داده ایم.

لطفی زاده گفت: اگرچه هدف نهایی ما معرفی استعداد همه مردم استان به خودشان و کمک به شکوفایی آن استعدادها می باشد، لیکن اولویت ما در دو موضوع نیروی کار فعلی و نیروی کار آینده می باشد. وی گفت: برای نیروی کار فعلی انجام آزمون ها توسط افراد شاغل در مشاغل مختلف را دنبال می نماییم و در موضوع نیروی کار آینده، استعدادسنجی از نوجوانان و جوانان شاغل به تحصیل در مدارس و دانشگاه ها در دستور کار می باشد.

موسس بکوجا با اشاره به ضرورت ارائه مشاوره مناسب به مردم استان و بویژه نیروی کار فعلی و آتی، بر ضرورت همراهی متخصصین دارای مجوز برای ارائه خدمات مشاوره در استان اشاره کرد و گفت: پس از ارائه مشاوره به مردم، بایستی زمینه شکوفایی استعداد آنان از طریق ارائه آموزش های تکمیلی در حوزه های دانش، مهارت، ورزش، هنر و فرهنگ به آنان صورت پذیرد و بدین جهت همکاری موسسات آموزش موجود در استان و تعهد آنان به ارتقای سطح ارائه خدمات آموزشی توسط آنان نیز مورد انتظار است.

لطفی زاده با اشاه به انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان بهزیستی کشور و ارجاع این تفاهم نامه به استان ها، از انعکاس این تفاهم نامه از سوی مدیرکل محترم بهزیستی استان مازندران به مدیران شهرستانی این سازمان سخن گفت و از جعفر عمرانی مدیر بهزیستی شهرستان بابل خواست تا در زمینه اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه از جمله ایجاد ارتباط میان متخصصین شهرستان و بکوجا همکاری کاملی داشته باشد.

سیدعلی لطفی زاده همچنین به توافقات بکوجا با مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان برای ارائه خدمات استعدادسنجی به دانش آموزان شاغل به تحصیل در مدارس استان اشاره کرد و گفت: دبیرستان حضرت علی اکبر(ع) واقع در بخش بندپی شرقی شهرستان بابل و روستای گرجی آباد در بخش مرکزی این شهرستان به عنوان پایلوت انتخاب و مراحل استعدادسنجی و ارائه خدمات مشاوره به آنان در دست اقدام می‌باشد و در آخرین توافق انجام شده با مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان که در مورخه 1400/11/05 انجام شد، استعدادسنجی از دانش آموزان دبیرستان متوسطه اول هدی در شهر بابل نیز در دستور کار قرار گرفته است، وی همچنین از دکتر جایمند و همکاران وی خواست که در این موضوعات همکاری نزدیکی با نماینده بکوجا در شهرستان داشته باشند.

در این دیدارها که در محل ادارات آموزش و پرورش و بهزیستی شهرستان بابل و به صورت جداگانه برگزار شد، مدیران این دو اداره با استقبال از طرح استعدادسنجی از مردم و دانش آموزان شهرستان بابل، به ذکر بخشی از اقدامات ادارات خود در رابطه با استعدادسنجی از دانش آموزان و مردم استان و اقدامات مشابهی که توسط سایر دستگاه ها از جمله سپاه پاسداران در این رابطه انجام شده و یا در حال اجرا می باشد پرداخته و بر همکاری همه جانبه خود برای تحقق اهداف طرح تاکید نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *