چهارشنبه هجدهم تیرماه 1399- مدیریت اجرایی بازار بکوجا

به نام خدا

1- پیرو جلسه روز سه شنبه مورخ 1399/04/10 و جلسه تلفنی روز دوشنبه مورخ 1399/04/16 در ارتباط با "مدیریت اجرایی بازار بکوجا"، پنجمین جلسه با حضور جن اب آقای علی کیانی، جناب آقای مهندس امیرحسین مینایی، سرکار خانم هاشمی، جناب آقای مهندس قدیم و جناب آقای سید محمدمهدی لطفی زاده از ساعت 16:00 روز سه شنبه مورخ 1399/04/17 به صورت حضوری برگزار و مطالب زیر مطرح گردید:


همکار افتخاری بکوجا- آقای امیرحسین مینایی


1-1) با توجه به جمع بندی جلسات گذشته مبنی بر استفاده از یک سامانه بازار آماده جهت تسریع در شروع فعالیت های فروشگاه بکوجا، مقرر شد تا سرکار خانم مهندس لاله، فضای میزبانی لازم برای نصب و راه اندازی سامانه بازار مورد استفاده در سایت برگچه را که با اظهار لطف جناب آقای مهندس هاشمی در اختیار بکوجا قرار خواهد گرفت ظرف روز چهارشنبه مورخ 1399/04/18 فراهم و در اختیار جناب آقای مهندس مینایی قرار دهند.


1-2) مقرر شد تا سامانه فروشگاه بکوجا با نشانی shop.bekooja.com راه اندازی گردد.

1-3) مقرر شد تا سرکار خانم مهندس لاله پیگیری های لازم جهت دریافت نماد اعتماد الکترونیکی برای سایت را به عمل آورند.

1-4) مقرر شد تا امکان استفاده از دستگاه های پرداخت الکترونیکی و یا درگاه های واسط برای پرداخت و یا پرداخت از طریق سایت توسط جناب آقای مینایی بررسی و نتیجه در جلسه بعدی ارائه گردد.

1-5) مقرر شد تا برند فروشگاه با هماهنگی جناب آقای تیموری تعیین گردد.

1-6) جناب آقای مهندس مینایی زمان لازم برای راه اندازی فروشگاه الکترونیکی بکوجا را یک هفته عنوان نمودند.

1-7) درخصوص مراقبت نسبت به عرضه کالاهای ممنوعه در پوشش عناوین کالاهای مجاز در بخشی از سامانه بازار که عملکردی همانند سایت دیوار دارد تذکراتی مطرح گردید.


1-8) رابطه بازار بکوجا و فروشگاه بکوجا تبیین و فضای بازار فضایی همانند سایت دیوار که امکان عرضه هر محصولی توسط افراد مختلف با مسئولیت خودشان وجود دارد و فروشگاه بکوجا به عنوان بخشی از بازار بکوجا که با مسئولیت بکوجا اقدام به عرضه محصولات می نماید تبیین و به استفاده از یک سامانه حمل و نقلی از جمله سامانه های موجود در کشور همانند اسنپ و اسنپ باکس و الوپیک و اوبار و ... برای حمل کالا برای همه عرضه کنندگان تاکید شد. همچنین نبود بخش انبار در حوزه عرضه کنندگان در خارج از فروشگاه بکوجا و لزوم وجود سامانه انبار در فروشگاه بکوجا تاکید شد.


همکار افتخاری بکوجا- آقای مهندس عقیل قدیم


1-9) مقرر شد تا جزئیات فروشگاه بکوجا در جلساتی با محوریت جناب آقای مهندس مینایی و با حضور سرکار خانم هاشمی و آقایان کیانی و مهندس قدیم مشخص گردد.


1-10) مقرر شد تا جناب آقای مینایی نسبت به تشکیل کارگروهی تخصصی برای تبیین جزئیات جدول امتیازبندی خرید محصول از سامانه بازار بکوجا از سوی هریک از مشتریان (که در جلسه مورخ 1399/03/27 مطرح گردیده بود) حداکثر تا جلسه بعد اقدام  و پیشنهادات مربوطه را ارائه فرمایند.


1-11) موضوع نحوه عرضه کالا بر روی سامانه بازار از سوی تولیدکنندگان و تامین کنندگان که در جلسه مورخ 1399/03/27 مطرح شده بود پیگیری و مقرر شد تا برای هریک از آنان امکان بارگذاری محصول توسط خودشان فراهم و مدیریت اجرایی  بازار بکوجا مدل تضمین وجود محصول معرفی شده را طراحی و در جلسه بعد ارائه نماید به نحوی که امکان ادعاهای واهی و غیر واقعی از تولیدکنندگان و تامین کنندگان سلب شده باشد.


1-12) موضوع نحوه حمل و نقل و جمع آوری و توزیع کالاها از محل های تولید تا محل مصرف که در جلسه مورخ 1399/03/27 مورد بحث و بررسی قرار گرفته بود مطرح و مقرر شد تا تا جناب آقای مینایی ماتریسی از انواع کالای قابل عرضه در بازار بکوجا و ویژگی های حمل و تاریخ مصرف و میزان فسادپذیری و امکان تامین از نقاط نزدیک تر به محل مصرف، نیاز به بسته بندی در مبداء یا مرکز توزیع و امثالهم را تهیه و براساس آن محدودیت های احتمالی مورد نیاز برای عرضه کالا در برخی از محدوده های جغرافیایی را در جلسه بعد ارائه نمایند.


1-13) موضوع استفاده از ابزار الکترونیکی برای مدیریت حمل کالا از مبدا تا مقصد (از جمله استفاده از 13 سامانه الکترونیکی فعال در این زمینه در حمل و نقل برون شهری و سامانه های درون شهری) و استفاده از حمل و نقل ترکیبی برای فواصل دور و یا دارای فاصله از شریان های اصلی، با استفاده از همه ظرفیت جاری در شبکه حمل و نقل کشور اعم از خودروهای عمومی یا شخصی و انواع موتورسیکلت و وانت بار و تاکسی و امثالهم که در جلسه مورخ 1399/03/27 مطرح شده بود پیگیری و مقرر شد تا الگوی پیشنهادی در جلسه بعدی توسط جناب آقای مینایی ارائه گردد.


1-14) با توجه به ضرورت ارائه مستمر انواع کالاهای مورد نظر بکوجا در تمامی ایام سال به منظور حفظ مشتری و ایجاد رضایت و وفاداری در ایشان، مقرر شد تا براساس لیست کالاهای 117 گانه پیشنهادی جهت ارائه در بازار بکوجا (به شرح زیر) توسط اعضاء محترم جلسه بررسی و چنانچه ارائه محصول دیگری جهت تکمیل سبد خرید مشتریان ضروری می باشد، پیشنهادات همکاران تا جلسه بعدی ارائه و حداقل عرضه روزانه هر کالا نیز مشخص و تعداد مشتری مورد انتظار برای خرید این حداقل عرضه نیز برآورد و در جلسه بعدی ارائه و مورد بحث و بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد. در این زمینه فایل excel تهیه شده نیز در اختیار همکاران قرار گرفت.


محصولات پیشنهادی بازار بکوجا


1-15) با توجه به ضرورت وجود حداقل 392 مشتری تضمین شده برای آغاز فعالیت های بازار بکوجا، مقرر شد تا هریک از همکاران لیستی از افرادی را که می توانند عضو مشتریان تضمینی بکوجا باشند را تا روز شنبه مورخ 1399/04/21 برای جناب آقای مهندس مینایی ارسال و ایشان جمع بندی موضوع را در جلسه بعدی ارائه نمایند.

1-16) مقرر شد تا سازمان اجرا و برنامه اجرایی و زمانبندی آغاز فعالیت های اجرایی بکوجا و همچنین برآوردی از میزان فروش روزانه در هر دوره براساس اولویت بندی هایی که در ردیف (14-1) تهیه خواهد شد در جلسه بعدی توسط جناب آقای مهندس مینایی ارائه گردد.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *